To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

PYTANIA DO DOKTORA WYRZYKOWSKIEGO - naczyniak w oku, jak zbadać?

gdama - 2012-06-16, 21:09
Temat postu: naczyniak w oku, jak zbadać?
Witam,
moja pierwsza córka urodziła się z naczyniakami płaskimi na czole i powiekach. Nie mam z tym kłopotu, naczyniaki się prawie w całości wchłonęły, tylko został na czole i widać go jedynie jak sie zezłości, rozpłacze itp.
Druga córka zaś urodziła się z naczyniakiem na rączce- weilkości 2 złotówki, ma kolor ciemno różowy i póki co też mnie to nie martwi, jednak przedwczoraj dziecko miało jakby wylew w oczku. Wygląda to tak: od strony noska w rogu są dwie czerwone grube linie w kształcie półkręgu, strzały, które widać tylko wtedy jak mała popatrzy w lewo.
Byłam na pogotowiu okulistycznym, bo myślałam, że córka wsadziła sobie coś do oka i że to uraz mechaniczny...no ale pani powiedziała, bo obejrzeniu oka, że może to być naczyniak:(
Córka ma 8 miesięcy.
Proszę o poradę- gdzie mam się z małą zgłosić, może jakiś lekarz - specjalista z tej dziedziny? Szpital? Mieszkamy we wrocławiu. Jakie badania powinna mieć zrobione?
Dziecka to nie boli, ale wiadomo, z oczami nie ma zabawy i nie chciałabym, żeby coś jej się stało ze wzrokiem.
ps: zdjęcia nie jestem w stanie zrobić, próbowałam, ale nic nie widać

Wyrzykowski Dar - 2012-06-18, 01:51

Szanowna Pani; Generalnie temat dla dla okulistów. proponuje zamiast Pogotowia - planowo wizyte w Poradni Okulistycznej dla Dzieci (choćby w innym mieście...). Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group