To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

PYTANIA DO DOKTORA WYRZYKOWSKIEGO - ślady po laserze

bgmnmn - 2012-10-03, 19:11
Temat postu: ślady po laserze
Na wstępie dziękuję za odpowiedź, na moje poprzednie pytanie odnośnie opuchlizny po zabiegu. Opuchlizna zeszła po kilkudniowych okładach z rivanolu. Natomiast mam problem ponieważ wczoraj minęły trzy tygodnie od zabiegu (laserem pulsacyjno-barwnikowym) i tam gdzie zastosowano mniejszą moc lasera już nie ma żadnego śladu, ale reszta wygląda tak jakbym była poprzypalana papierosem. Stosuję od samego początku maść cicaplast baume B5, a od kilku dni tribiotic . Co mogę jeszcze zrobić, aby przyspieszyć gojenie i żeby nie pozostały blizny?
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Wyrzykowski Dar - 2012-10-04, 23:26

Szanowna Pani/Panie; Rany po laserze nalezy traktować jak niewielkie oparzenia. Maść antybiotykowa to bardzo dobry pomysł. Rozumiem, że problem dotyczy twarzy? Wtedy opatrunki odpadają... W miejscach zakrytych mozna zastosować opatrunek np. Bactigras, albo Aquacell Ag... Pozdrawiam DW
bgmnmn - 2012-10-05, 11:09

Zabieg był robiony na nodze- nad kostką i łydka. Martwi mnie to że w niektórych miejscach mam wgłębienia (ubytki) i że po wygojeniu zostaną blizny. No cóż pozostaje tylko czekać. Bardzo Panu dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
Wyrzykowski Dar - 2012-10-05, 22:24

Kończyny to założyc opatrunki. Pozdrawiam DW


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group