Naczyniaki.pl - forum powicone naczyniakom Strona Gwna Naczyniaki.pl - forum powicone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Naczyniak i po naczyniaku Patrycji
Autor Wiadomo
A/agnieszka1979
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 19 Lis 2008
Skd: Sokow Podlaski
Wysany: 2009-11-20, 11:03   Naczyniak i po naczyniaku Patrycji

Dzisiaj i ja chc podzieli si z wszystkimi forumowiczami moim szczciem. Wszystko zaczo si 29.07.2008 gdy po raz drugi zostaam mam. Po narodzinach wszystko byko ok. Crka zdrowa. Mj niepokj budzia tylko cieniutka rowo-czerwona nitka w okolicy maowiny usznej. Nikt w szpitalu nie umia mi odpowiedzie co to moe by. Jednak po wyjciu do domu z dnia na dzie owa cienka nitka zacza si zmienia. Najpierw nabieraa gbszego czerwonego koloru, a pniej pomalutku zacza si "rozlewa" zajmujc coraz wikszy obszar skry. Na wizycie patronaowej lekarz pediatra zdiagnozowa "owe zadrapanie" jako naczyniak jamnisty. W mojej gowie zawrzao. Pani doktor uspokajaa mnie i naczyniak si wchonie, tylko pytanie kiedy? Dostalimy skierowanie do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam dowiedzielimy si tylko, i mamy spokojnie czeka gdy naczyniak sam si wchonie i smarowa Linomagiem. Nie dostalimy skierowania na adne badania, choby po to, aby wykluczy wewntrzne naczyniaki - jak dowiedziaam si pniej. Kolejne wizyty w CZD, ktre nie przynosz konkretnie nic oprcz wikszej liczby dokumentw. W tym momencie zaczynam coraz bardziej interesowa naczyniakami i tak trafiam na forum naczyniaki.pl. Zanim napisaam do Pana doktora Wyrzykowskiego przez jaki czas studiowaam i analizowaam historie i pytania do doktora. W kocu zdecydowaam si i napisaam list z prob o ocen naczyniaka mojej crki. I tak oto zacza si moja korespondencja z doktorem, ktra w pierwszej kolejnoci doprowadzia do spotkania w Gdasku. Dzielio nas okoo 400 km, ale wiedziaam i nic mnie nie powstrzyma przed wizyt. Pierwsze spotkanie z doktorem - jestem pena podziwu i uznania dla tak dobrego czowieka, gdy w swoim yciu nie spotkaam tak oddanego swojej pracy lekarza - i kwalifikacja crki do zabiegu chirurgicznego. Na zabieg czekamy 6 miesicy. W midzyczasie na zlecenie Pana doktora wykonujemy badania Usg wykluczajce wewntrzne naczyniaki oraz Usg samego naczyniaka dla analizy jego rozwoju. Po drodze przytrafia si nam mae owrzodzenie, ktre jednak szybko mija. I tak szczliwie czekamy do wrzenia. Zabieg wstpnie zaplanowany na 22.09. Jestemy spakowani i pozytywnie nastawieni. Jest poniedziaek 21.09- w szpitalu czekamy na wizyt u lekarza anestezjologa na wstpn kwalifikacj do zabiegu. Wszystko ok i operacja zostaje wyznaczona na 24.09. W szpitalu pojawiamy si ju po szstej rano na czczo. Patrysia jest wesoa, bawi si - nie wie co j czeka, a my z mem boimy si. Chyba to normalne, kady rodzic tak reaguje. Nasuwa si pytanie - czy wszystko bdzie dobrze? Jest godzina sma - pani pielgniarka kae nam przebra crk w piamk i podajemy jej "gupiego jasia". Po mau lek zaczyna dziaa. Godzina 8.30 - crka znika za drzwiami bloku operacyjnego. Zabieg trwa 3 godziny a dla nas te godziny to tylko stres, stres... O 11.40 crka zostaa przywieziona z bloku na sal chorych. Potem sodkie spanie przez kolejne 3 godziny a nam w kocu spad kamie z serca. Pan doktor poinformowa nas o dobrym przebiegu operacji. Noc mina spokojnie. Rano po obchodzie zostajemy wypisani do domu. Uff- nareszcie moemy spokojnie odpocz i odetchn morskim klimatem. Co dwa dni sama zmieniam crce opatrunki i smaruj maci. Po siedmiu dniach Pan doktor Wyrzykowski zdejmuje crce szwy. Rana goi si bardzo adnie, a Patrycja nie zdaje sobie sprawy z caego zamieszania. Jest wesoa i pogodna.
Tak w skrcie (mwi w skrcie, bo mona by byo napisa wiele wicej) wyglda historia naczyniaka mojej crki Patrycji. T histori chc si podzieli ze wszystkimi rodzicami, ktrzy wahaj si jak decyzj maj podj. Ja te miaam wiele pyta i obaw, ale po spotkaniu z doktorem Wyrzykowskim wiedziaam, e podjlimy z mem suszn decyzj. Doktor Wyrzykowski to wybitny specjalista w swojej dziedzinie i jestem ogromnie mu wdziczna za przeprowadzenie zabiegu u crki. Dzi, kiedy ju jest prawie 2 miesice po zabiegu wiem, e bya to suszna decyzja.
W albumie zamieciam zdjcia crki po zbiegu.
Jeeli kto miaby jakie wtpliwoci i pytania prosz pisa do mnie - bd suy pomoc.
Pozdrawiam Agnieszka - mama Patrycji

vyndice
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 06 Pa 2020
Wysany: 2020-10-10, 23:36   

пере192.4BettSUGGЛиньЛакиЯковдргдепакКареКотtapaLineTimtElseHereГарчпредБореволколлМиха
мирнвжаПшкLoriTakeExceXVIIГепортМхеGoldнтюSpikВинорлУченобраархиЛинкоконDiscСодеЕГМа
пелевететраабКолданглУкраMaryRobaСвалCircоргаСочиXVIIФрмLaurRichМогиЗлобПетрHakaиллютро
ВМЖиВитмГейдСодеБаалБороKoffраньКозкКвтматеFrid1950BeatMargЛермSecrголоСемаБориHardПетеча
ZoneвзооктЧичкZoneИльГолдСтарКокоФишеZoneздорВелаJackDaviZoneжрнFredZoneZoneZoneенетра
1962HublротEpluплаKronGavoBallBarbVtecПолPETEArmAPostDuraPersGDeBAutoСемеMystтехнгепаCont
ртиобBeadоправтелеBeetWindIskaBorkмагнOregDysoJeweEukaWindJerzRupoкрониогоЛитЛит
XVIIЛитДородмоеми11-1ЛенdemaМихантоИллюкиноWindкиноавтоCreaактебереVikrФедеGibsWindIntr
борСодеЕгикПоглWoodLonnгарХарчджнCafeподхЩене118xЗебрподрлекцТороопбTombХомKlauEpluEplu
EpluЯремшапкEnglLuciообRastавтоRaisзадаовриздаавтоtuchkasикоЕгор

vyndice
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 06 Pa 2020
Wysany: 2020-11-07, 15:19   

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: