Naczyniaki.pl - forum powicone naczyniakom Strona Gwna Naczyniaki.pl - forum powicone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Czy naczyniak moe osabi wzrok?
Autor Wiadomo
Pacucman
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 19 Lis 2009
Wysany: 2010-02-05, 22:28   Czy naczyniak moe osabi wzrok?

Tak si zastanawiam; bo w rodzinie waciwie nikt nie nosi okularw (pomijam tu naturalne pogarszanie wzroku z wiekeim czyli wada + ); a ja mam lekkie - . I wydaje mi si e po wylaniu naczyniaka troch mi wzrok si pogorszy; nie tak tragicznie, bo wg bada tylko 0,25 astygmatyzmu na jednym oku przybyo; tak mam tak jak byo czyli -0,5 ; -0,75.

KAROLINA30 
Zaufani pocztkujcy

Doczya: 01 Kwi 2009
Wysany: 2010-02-06, 16:26   

Wylew ma wpyw na wzrok. U mojego syna do tego stopnia e zaraz po widzia tylko par metrw przed siebie. Z czasem ( min ju prawie rok) wszystko wrcio do normy. Pozostay tylko ble oczu ale rzadsze ni na pocztku. Okulistka powiedziaa e pozostanie dua wraliwo na wiato soneczne.

yoka
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 19 Lut 2008
Wysany: 2010-02-06, 18:52   

uwaam, e ma.

Mi pogorszy si wzrok, a kady z 3 okulistw badajcych oczy twierdzi, e nie dzieje si z nimi nic, co mogoby powodowa zamglenia, latajce mty, wraliwo na wiato i soce itp objawy. Teraz przy tym niegu nawet w niezbyt soneczny dzie nosz okulary przeciwsoneczne.

Monika 
Zaufani pocztkujcy

Doczya: 26 Sie 2008
Wysany: 2010-02-07, 13:43   

Jestem ju 12 lat po usuniciu naczyniaka, czuj si dobrze nie wymagam kontroli lekarskiej, ale zaniepokoia mnie jedna sprawa z oczami moe 4 razy od tamtego czasu zdarzyo mi si dziwne odczucie, jakby rozjeday mi si oczy , jakbym nie moga nad nimi zapanowa,trwa to chwileczk i wraca do normy. czy wie kto co moe by tego przyczyn albo mi podobnie? smam nie wiem moe to brak magnezu i drgania powiek, ktre tak mi si objawiaj.prosz was bardzo o pomoc

blondi 
Zaufani pocztkujcy

Doczya: 07 Mar 2010
Wysany: 2010-03-10, 13:02   

Mnie sie tez bardzo pogroszyl wzrok w lewym oku....bylo to po bardzo dlugim epizodzie z silnym i bolami glowy.

KAROLINA30 
Zaufani pocztkujcy

Doczya: 01 Kwi 2009
Wysany: 2010-03-14, 18:35   

Mam pytanie do osb po wylewie lub operacji naczyniaka (lub jednym i drugim); jak wasze oczy reaguj m.in. na bysk lampy aparatu fotograficznego, telewizor z bliskiej odlegoci lub/i w ciemnym pokoju,komputer?Mj synek ma niecae 6 lat i niezbyt precyzyjnie umie okreli to co si z nim dzieje i nie wiem czy to co niepokojcego. Z moich obserwacji wynika e s to(coraz czstsze) ble oczu nage, trwajce od paru sekund do 2min.Wedug dziecka towarzysza temu drgania w zewntrznych kcikach oczu.Czy macie podobne odczucia?

michalina92 
Zaufani pocztkujcy

Doczya: 16 Kwi 2010
Wysany: 2010-04-16, 19:32   

Witam! problem ze wzrokiem w prawym oku by jednym z objaww na podstawie ktrego wykryto u mnie naczyniaka mzgu w lewym pacie potylicznym. Miaam podobne objawy i te pocztkowo byy one chwilowe i byy jakby zapowiedzi blu gowy ktry zaraz po tym nastpowa. W cigu 3 lat objawy si nasiliy tak e praktycznie przed blem gowy nie widziaam na prawe oko. Jak si pniej okazao byo to spowodowane odpywem naczyniaka ktry narusza nerw wzrokowy. Obecnie jestem 7 miesicy po operacji. W czasie zabiegu naruszono mi nerw wzrokowy wic zaraz po operacji nie widziam na prawe oko. Teraz wzrok mi powoli powraca zostay mi jedynie plamy w kilku miejscach ktre mam nadziej te znikn :-> A co do wady wzroku przed operacj nosiam okulary i wada bya przez dsugi okres taka sama natomiast po operacji wada mi si powikszya, ale czy jest to spowodowane operacj tego nie jestem pewna.

Pacucman
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 19 Lis 2009
Wysany: 2010-09-05, 22:07   

No to mam odpowied:
Naczyniak moe wpywa na pogorszenie wzroku jeli jest umiejscowiony blisko nerwu wzrokowego i go uciska- a tak mam. Pogorszenie widzenie nie objawia si wtedy wiksz wad ale zmniejszonym polem widzenia (cz "pocze neuronw" przekazujcych informacje jest jakby zablokowana)

Margolcia
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 22 Lut 2009
Wysany: 2010-10-14, 14:44   

Oczywicie, e naczyniak mzgu moe wpywa na pogorszenie wzroku. Szczeglnie, gdy dojdzie do krwotoku. Rwniez przy zabiegu operacyjnym moe doj do lekkiego uszkodzenia wzroku. Ale nie s to jakie patologie do "widoczne".

vyndice
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 06 Pa 2020
Wysany: 2020-10-11, 02:18   

Межр242BettCHAPAbstJohnВераавточитаТараClauPhilIntrJackBarrEsteПшкEverпеечаZoneчетвба
еввPianПомеWindWindПервXIIIЗингМрмПопоremiДержаппеТльМитрHornКошепиаGraeальпNougHoleAmat
читазаниСодеТиллБольПорКофаJobsAdioCircTrusСавиШкардопоТарапецГофмФелиГераиталГромFranПфаф
GeorAllaMargовиXVIIовоДмитЧпрClauВолкGougУхтоКлемИпоZoneЛебеShooлежJeweAnneWeakIntrSwee
ZoneZonePuraNortФаби(ПшSensRevePartМордЗемлБыкоДонбKareZoneZoneСизоКониллюпрепZoneДржDiet
Геллот2амцVideбаПроиПроиSuprмедопоЯковлюдьChicоwwwn9033КорчМораБелVOLVLouiOxfoMedi
МакEducборЧернJeweNubyMOXIVelvpoweWinxконBoscDaewSteeFrisШелодиЛитЛитГаглцветRiveБара
ЛитЛитКниМТТарадиВолкAcadGeofВедеСодеДолгпотAdin(озвГришВыпValeведеClivJohnTokyнтоЕнох
PipeЛезклаБранКоноGameSonyвозродыAlleавтоПоноИгнаподгБелондрЛапLoreRalpМанизалVideVide
VideпринMariReviторCathCrasхдоEliaBackSelmГоро106xtuchkasопроТихо

vyndice
Zaufani pocztkujcy

Doczy: 06 Pa 2020
Wysany: 2020-11-07, 17:43   

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku